Борусия (Дортмунд) влиза в зимната ваканция с равенство

Новини от футболната сцена в Бундеслигата: Борусия (Дортмунд) завърши последния есенен кръг с домакинско равенство 1:1 с Майнц 05. Това беше четвърти пореден мач, в който "жълто-черните" не успяха да спечелят, правейки общо 6 мача без успех в различни турнири. След този резултат, тимът на Един Терзич се задържа на 5-то място с 27 точки, докато Майнц заема 15-ата позиция, един от четирите отбора под зоната на изпадане с 10 точки.

Мачът започна активно, с домакините да доминират, но първата възможност беше за Майнц, когато Брайън Груда се опита с глава, но вратарят Грегор Кобел спаси. В 20-ата минута Юлиан Бранд изпълни перфектен свободен удар, давайки преднина на Дортмунд. Въпреки това, Майнц изравни две минути преди почивката чрез Сеп ван ден Берг.

Второто полувреме беше характеризирано със заспиване на домакините, които се събудиха в последните пет минути. Първо, те искаха дузпа, но съдията не я отсъди, а в добавеното време гол на Бранд беше отменен за засада на Джовани Рейна.

В друг мач, Хофенхайм не успя да изпревари Борусия (Дортмунд), завършвайки 3:3 с Дармщат. Илас Бебу вкара два гола за домакините, включително един от дузпа, докато Андрей Крамарич добави трети. Дармщат се възстанови с два гола от Тим Щарке, а Лука Пфайфер вкара за 1:1 в 23-ата минута.

Така, есенният период приключи с интересни развития в Бундеслигата, а феновете вече с нетърпение очакват възобновяването на сезона след зимната ваканция.

Бундеслига в Обектива: Резултати преди Зимната Ваканция

Борусия (Дортмунд) - Майнц 05: 1:1

- Жълто-черните завършиха последния есенен кръг с равенство.
   - Четвърти пореден мач без победа, правейки общо 6 мача без успех.
   - Бранд от Дортмунд с перфектен свободен удар, но Майнц изравни преди почивката.

Хофенхайм - Дармщат: 3:3

- Хофенхайм пропусна шанса за изпреварване, завършвайки 3:3 с Дармщат.
   - Илас Бебу вкара два гола за домакините, Крамарич добави трети.
   - Дармщат се възстанови с голове от Тим Щарке и Лука Пфайфер.

Автор: Admiral Newspaper Admiral Newspaper 6 Пъти прочетена